Co się stanie, jeżeli nasycisz kombuchę azotem?
Kombucha to fermentowany napój z cukru i herbaty, który jest pełen witamin z grupy B, przeciwutleniaczy, enzymów, aminokwasów i antybiotyków. Sam napój jest warzony i spożywany od ponad dwóch tysięcy lat, ale dopiero od niedawna ludzie zaczęli eksperymentować z nim w innowacyjny sposób, np. poprzez nasycanie azotem.
Kombucha naturalnie charakteryzuje się cierpkimi nutami smakowymi, podobnymi do tych z octu jabłkowego lub kwaśnego piwa. Większość producentów dodaje do niej aromaty smakowe i cukier, co w rezultacie składa się na wyśmienity, kompleksowy napój, którego picie wiąże z dodatkowymi korzyściami zdrowotnymi. (Pomyśl: Warto rozważyć dodawanie imbiru; jest smaczny i doskonale działa na Twoje jelita!)
Nasycenie napoju azotem wygładza ostre, cierpkie lub gorzkie nuty, jednocześnie podkreślając słodkie, naturalne smaki takiego produktu. Dodanie azotu zagwarantuje również łagodniejszy, bardziej kremowy posmak w ustach, podczas gdy kombucha w większości wariantów charakteryzuje się niewielką dodatkową karbonatyzacją.
Jaka kombucha najbardziej nadaje się do nasycenia azotem?
Aby uzyskać najlepszy efekt nasycenia, zalecamy wykorzystanie kombuchy o niskiej zawartości dwutlenku węgla. Wszystkie warianty kombuchy będą smakować wspaniale, ale my szczególnie kochamy słodkie, owocowe nuty, takie jak guawa, papaja i mango.
Sprawdź zalety Nitro Coffee - dlaczego jest lepsza od tradycyjnej?
Komentarze